رادیو فردا نگران پایین آمدن سن جرائم در ایران!

این خبر، حکایت جوالدوزهایی است که رادیوی آمریکاییِ فردا بدون زدن سوزن به خودشان به ملت ایران می زند.

رادیو دیروز، رادیو فردا که خود را مصلح کل بشریت می داند و از دادن آمارهای آنچنانی درباره جرم و مشکلات و کاستی ها در ایران، جز نیت خیر محض رضای خدا هیچ قصد دیگری ندارد(؟!)، اینبار با ارائه آمارهایی ادعا کرده که در ایران خیلی ها خودشان را می کشند و رادیو فردا از این بابت غمگین است. رادیو فردا در گزارشش می نویسد:

57657.jpg - 3.63 Kb"در سال گذشته این طور که پزشکی قانونی می‌گوید دو هزار و ۵۳۰ مرد و یک هزار و ۱۱۰ زن خودکشی کردند. تحقیقات نشان می‌دهد که بیشترین موارد خودکشی درگروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال ثبت شده. و این یعنی بیش از ۲۸ درصد تمامی موارد خودکشی ثبت شده. گروه سنی دوم که بیشترین میزان خودکشی را در خود جا داده همچنان جوان است. ۳۰ تا ۳۹ سال." بعد اظهار ناراحتی نموده و می پرسد:

"چرا خودکشی در ایران تا این حد جوان است؟"

و خود پاسخ می گوید که:

"به همان دلیل که سن سایر آسیب‌های اجتماعی‌ هم در ایران پایین است و پایین‌تر هم آمده: سن روی آوردن به مواد مخدر، روسپی‌گری، سن خیلی از پیوندهای فرد با معضلات اجتماعی و بحران‌های اجتماعی پایین آمده".

و در پایان راه حلی کامل و بی نقص ارائه می کند که اگر همه جوامع به آن عمل کنند دیگر جرم و جنایت و خودکشی و ... کلاً منهدم می شود:

"خودکشی این روزها یکی از معضلات جدی جوامع در حال توسعه است. جوامعی که به آنها توصیه می‌شود بر روی آموزش مهارت‌های زندگی بیش از پیش تمرکز کنند(!!!)".

ضمن تشکر از حس انساندوستی این رسانه آرمانگرا که تحمل دیدن هیچ معضلی در ایران ندارد، چند نکته نیز قابل ذکر است:
۱- وجود جرم و جنایت مقوله پیچیده ای است. با پیشرفت جوامع و ایجاد معضلات اجتماعی بسیار زیاد، و وجود آدمهایی مختار که مطالبات بیشتر از حق خود دارند، کاستی ها را برنمی تابند، عوامل متعددی آنها را به انحراف می کشاند و باعث می شود که وجود اعمال مجرمانه از قبیل خودکشی در هر جامعه ای اجتناب ناپذیر باشد. همانطور که از زمان حضرت آدم علیه السلام هم برادرکشی وجود داشته، در حالیکه نظام اسلامی ایران هم وجود نداشت که مقصرباشد.
۲- با نگاهی به جامعه آرمانی شما آمریکا که مهد پیشرفت و تمدن و توسعه و رفاه(!) است و با یک حساب سر انگشتی می توان دریافت که این آمار در قبال جمعیت ایران و در مقایسه با آمار خودکشی در آمریکا زیاد نیست (هرچند که از دست رفتن جان حتی یک انسان بسیار است). آمار رسمی منتشره از سوی انجمن خودکشی آمریکا (American Association of Suicidology) می گوید: آخرین آمار ملی خودکشی که منتشر گردید، در آمریکا تعداد ۳۲.۶۳۷ نفر خودکشی کردند. بر اساس این آمار در هر روز ۴/۸۹ نفر و در هر ۱/۱۶ دقیقه یک نفر در آمریکا خودکشی می‌کند و رقم خودکشی در این کشور به ۱۱ نفر در هر یک صد هزار نفر رسیده است. درحالیکه این رقم در ایران ۶ /۴در هر یکصد هزار نفر است. آمریکا در رتبه‌ی هشتم از ده کشور برتر در آمار خودکشی قرار گرفته است. نرخ خودکشی جوانان بین ۱۵ تا ۲۴ سال نسبت به سال‌های بین ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۰، بیش از ۲۰۰٪ رشد داشته است. وپس بهتر بود یک سوزن به خودشان می زدند و بعد جوالدوزی به ملت ایران.
۳- باید از آقایان پرسید، واقعاً مروج روسپی گری، مصرف مواد مخدر، و معضلاتی چون روابط نامشروع که خود مشکلات عدیده ای چون خانواده های متزلزل، بچه های سرگردان و تک والد، طلاق، همجنسگرایی، خیانت به همسر، زندگی مجردی با جنس مخالف، جز هالیوود و رسانه های مبتذل آمریکایی و انگلیسی و... کیست؟ بالاخره شما مبلغ رسانه های آمریکایی هستید یا مخالف آنها؟ شما که هر روز سعی می کنید با برنامه های جذاب و پر رنگ و لعاب مبتذل و خشن، با ایجاد یأس از زندگی در مملکت اسلامی، جوانان بی گناه ایرانی را به سوی گناه های بی شمار و رفتن به سوی انحطاط اخلاقی سوق دهید و باعث ایجاد مشکل در زندگی شده و خیلی وقتها همین برنامه های شما آنها را به سمت خشونت و قتل و خودکشی بکشاند، حال نگران پایین آمدن سن جرائم در ایران می شوید؟
جزع و فزع رادیو فردا و کارشناسانش در این باره همچون صدای دزدی است که از دیوار مردم بالا رفت. وقتی صاحبخانه بیدار شد، با او همراه شده فریاد می زد آی دزد رو بگیرید!