یکی از مراجع تقلید در قم گفت: اکنون سلفی‌ها و تکفیری‌ها یکی از خطرات بزرگی هستند که اسلام ناب را تهدید می‌کنند.
13910827000288_photoa.jpg - 25.51 Kb
آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس و بازسازی واقعه غدیر با بیان اینکه اسلام برای اثبات حق و ابطال باطل چهار راه پیشنهاد داده است اظهار کرد: خداوند در آیه 125 سوره نحل بر اقامه دلیل و برهان برای اثبات حق تاکید کرده و پیامبر اکرم(ص) فرمود با حکمت مردم را به سوی خداوند دعوت کن.

وی خاطرنشان کرد: همه مطالب اسلام بر اساس دلیل و برهان است و بر اساس فطرت انسان تنظیم شده بنابراین بدون دلیل و برهان مطلبی در اسلام وجود دارد.


این مرجع تقلید عنوان داشت: پند و نصیحت از بخش‌های دیگر برای دعوت به حق است که در این زمینه برخی افراد که مورد تأثیر عوامل مختلف قرار می‌گیرند نیاز به موعظه و پند دارند.


وی یادآور شد: همان طوری که باران بهاری زمین را شکوفا می‌کند، موعظه نیز انسان را بیدار می‌کند.


آیت‌الله نوری همدانی عنوان داشت: مناظره کردن کار بسیار پسندیده‌ای است و در فرهنگ اسلامی مطالب فراوانی در زمینه مناظره ذکر شده ولی برخی افراد حاضر به مناظره نیستند و در کتاب‌هایی مانند الغدیر و المراقبات مطالبی در زمینه مناظره بیان شده است.


وی خاطرنشان کرد: اکنون سلفی‌ها و تکفیری‌ها یکی از خطرات بزرگی است که اسلام ناب را تهدید می‌کند.


این مرجع تقلید یادآور شد: عربستان سعودی و قطر به وسیله دلارهای نفتی و گازی کارشان تقویت فرهنگ سلفی و تکفیری است که این حوزه را مجهز کردند تا غیر خودشان را بکوبند.


وی تاکید کرد: اکنون در برابر سه جبهه تکفیری، صهیونیست و استکبار در رأس آن آمریکا قرار دارد که باید راه برخورد با هر یک از آنها را بدانیم.


آیت‌الله نوری همدانی عنوان داشت: سلفی‌های تکفیری که در سوریه غوغا کردند و به اندازه‌ای با ما دشمن هستند که قلب کسی را می‌خورند و قبر بزرگانی مانند حجر بن عدی را نبش می‌کنند و حتی به آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان می‌گویند حمله کنید پولش را تأمین می‌کنیم.


وی خاطرنشان کرد: اینکه کشوری اسلامی به کفار پول و تجهیزات می‌دهد کار کوچکی نیست بنابراین در برابر این اقدام ما وظیفه داریم فرهنگ جهاد و شهادت را روز به روز به وسیله مجامع و مراکز تبلیغاتی پررنگ‌تر و زنده نگاه داریم تا همیشه تکیه‌گاه مردم جهاد و شهادت باشد.
این مرجع تقلید تصریح کرد: اگر کسی در برابر منطق تسلیم نیست و موعظه و نصیحت را قبول نمی‌کند و اهل مناظره نیست باید به جنگ با وی پرداخت.


وی یادآور شد: پیامبر اکرم(ص) 13 سال مردم را به حق دعوت کرد و به موعظه و نصیحت پرداخت و در نهایت به فرمان خداوند جنگ بدر را آغاز کرد تا به وسیله نصرت خود در این جنگ حق را ثابت کند.


آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: قدرت مسلمان در این جنگ معنویت، ایمان، عقیده، عشق به ولایت و رهبری بود که سبب پیروزی آنها شد.


وی عنوان داشت: در کل دنیا؛ علاقه ملت به رهبری و عشق مجاهدان نظام به رهبری و ولایت بی‌نظیر است و به اندازه‌ای شعار «خامنه‌ای کوثر است دشمن او ابتر است» از جان و فطرت مردم برمی‌خیزد که با سفر به مناطق مختلف مردم این شعار را سر می‌دهند.


استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: در جنگ 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه هویت، علاقه، ‌عشق، توکل، درک و فهم مردم موثر واقع شد.