تشییع ۱۳ شهید گمنام تازه تفحص شده

امروز پنج شنبه ۲۸ شهریورماه در آستانه هفته دفاع مقدس ۱۳ شهید گمنام تازه تفحص شده همزمان در ۵ استان کشور تشییع شده و به خاک سپرده می‌شوند.

shahid12585.jpg - 24.97 Kb

امروز پنج شنبه 28 شهریورماه در آستانه هفته دفاع مقدس 13 شهید گمنام تازه تفحص شده همزمان در 5 استان کشور تشییع شده و به خاک سپرده خواهند شد. این شهدای گمنام در 5 استان گیلان، البرز، کردستان، تهران و گیلان طی مراسمی توسط مردم شهید پرور کشور به خاک سپرده می‌شوند.
5 شهید گمنام در استان گیلان تشییع می‌شوند که 4 شهید در شهر لنگرود و یک شهید در اداره اطلاعات رشت به خاک سپرده خواهد شد. همچنین 2 شهید گمنام در استان البرز و در شهر ماهدشت، 2 شهید گمنام در استان کردستان و در شهر سریش آباد واقع در شهرستان قروه،  2 شهید گمنام در استان سمنان و در شهر درجزین واقع در شهرستان مهدی‌شهر و  2 شهید گمنام در استان تهران و در شهر نصیرشهر واقع در رباط کریم صبح فردا تشییع و تدفین خواهند شد.
این شهدا در عملیات‌های بدر، خیبر، والفجر8، کربلای5 و تک دشمن در سال 1367 در منطقه زبیدات عراق به شهادت رسیده‌اند و پیکر مطهرشان در مناطق عملیاتی فاو و جزیره مجنون توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح کشف شده است. پیکر این شهدا، که طی عملیات برون‌مرزی در خاک عراق کشف شده بود، 24 مرداد ماه 92 از طریق مرز شلمچه به خاک جمهوری اسلامی منتقل و طی مراسمی با اجساد 61 سرباز کشته‌شده عراقی مبادله شدند.این شهدا در سالروز شهادت امام صادق علیه السلام در شهر تهران تشییع گردیده و میهمان اجلاس خبرگان رهبری نیز بودند.
کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با دعوت از عموم مردم شهید پرور شهرهای یاد شده بویژه جوانان و دانشجویان عزیز درخواست کرد تا با شرکت گسترده خود در مراسم تشییع شهدا، بار دیگر با آرمان‌های شهیـدان تجدید پیمان نمایند.